NaruHina Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul tuturor fanilor NaruHina! Distrati-va!!
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Haunting me

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Miss Nobody

Miss Nobody


Mesaje : 5
Data de inscriere : 15/11/2012
Varsta : 24
Localizare : In orasul durerii

Haunting me Empty
MesajSubiect: Haunting me   Haunting me EmptyJoi Noi 15, 2012 1:05 pm

~Prolog~
Cand iti moare o persoana draga simti cum lumea se prabuseste ,efectiv, in jurul tau. Crezi ca respectiva nu o sa mai fie langa tine si ca nu va avea grija nimeni de sufletul tau. Insa, daca stai si asculti soaptele din intuneric, daca vrei sa ii mai vezi macar o data privirea dulce, tinjind dupa ea, ai sa oservi ca aceasta te bantuie.

Capitolul 1:

1 Ianuarie, 1999.

Nu pot sa nu fiu ingrijorat. Nici macar nu stiu prin ce chinuri a trecut saraca bruneta. Trebuia sa stiu ca lui nu ii place ca ies cu ea! Din cauza mea s-a ajuns aici. Nimic nu va mai fii la fel. Astep de o ora raspunsul medicilor, dar acestia intarzie sa apara. Mici lacrimi cristaline imi uda fata infierbantata. Parca o si vad, cu zambetul pe buze, iesind din incapere teafara si nevatamata, venind la mine si alintandu-ma cu mainile ei fine. Clanta usii imense din fata mea incepe sa se miste incet facandu-mi inima sa tresara. Ma ridic rapid plin de sperante, insa doar doua vorbe au reusit sa ma darame sufleteste si trupeste. "E moarta." Picioarele cedeaza, inima mi se opreste si cad in gol fara ca macar ceva sa ma mai tina viu. Ea e viata mea. Acum ca nu mai e, pot muri si eu. Legatura cu viata s-a rupt.
Ma uit intr-un singur loc, acela fiind tavanul. Pentru ultima oara ii vad chipul Hinatei, dupa doar negru.

29 Decembrie, 2004.
Intuneric, bezna si doar atat ma inconjoara. Nu am nici-un chef de soarele inept. Nu el e sursa mea de caldura, nici macar propria-mi existenta. Asa imi place mie sa fiu, solitar. De cand a disparut ea, viata nu mai are rost. Traiesc doar pentru a ucide oameni. E cel mai dulce lucru, sa ii auzi cum tipa de durere, implorandu-te sa ii cruti. Insa dupa sunetul asurzitor al armei, se lasa o tacere deplina.
Ma ridic din fotoliul tare si cu pasi rapizi ma indrept catre pranzitor. Sunt intampinat de masa lunga din mijlocul incaperii spatioase. Tapetul zgariat si pe jumatate rupt se misca lent in bataia unei brize fluente. Praful de pe podea se repune pe urmele lasate de pasii mei greoi. Imi dau parul blond si lunguiet de pe fata lasand la iveala doi ochi ca marea inspumata ce exprima ura. Oprindu-ma in spatiu, incerc sa deslusesc un zgomot. Parca ar fi niste pasi mici si calmi ce se apropie in spatele meu. Ma intorc rapid si observ ca nu e nimeni. Privesc in gol gandindu-ma la cele petrecute in timp ce linistea se asternea din nou. Un vuiet nou isi face aparitia si instinctiv ma sucesc in partea cu pricina. Nervos, dau cu piciorul in podea. Un raset prelung si jucaus umplu camera. Perdelele s-au strans lasand loc luminii. Iritat de prezenta aceea alerg la geamuri acoperindu-le.
-Oricine ai fii, lasa-ma in pace!
Fara ca macar sa imi pese, am zis acele lucruri. Totul se opri. Niste picaturi mici apareau pe pardoseala urmate de un tunet infricosator. Pentru o secunda am vazut fata brunetei inlacrimata, iar dupa aceea, nimic.

Bun, deci acesta este un fic mai...ciudat...ca mine. Nu cred ca mi-a iesit foarte bine dar voi ziceti. Va pup!Ja ne! Imi pare rau!!
Sus In jos
Marynna
Admin
Marynna


Mesaje : 11
Data de inscriere : 26/10/2012
Varsta : 25
Localizare : DeadLand

Haunting me Empty
MesajSubiect: Re: Haunting me   Haunting me EmptySam Noi 17, 2012 4:18 am

Foarte frumos! Chiar imi place! Stai asa... dar daca Hinata e moarta cum de... aa... ma rog, tu stii Haunting me 2752390508 Deci chiar mi'a atras atentia! Si descrierea nu lipseste, e foarte bine! Te astept cu next'ul! Haunting me 2947888278

Sus In jos
https://naruhinaforum.forumgratuit.ro
 
Haunting me
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NaruHina Forum :: Ficuri :: Ficuri NaruHina-
Mergi direct la: